K zamyšlení

Jen to, co sami nedáváme, může v nějaké situaci chybět.  Kurz zázraků


Vaše cena

Představuji si, že máte na starosti tříměsíční miminko. Když přijde doba krmení, dáte mu najíst bez nějakých podmínek? Ale samozřejmě! Rozhodně neřeknete: "Tak poslyš, mrně! Dokud nepředvedeš něco šikovného nebo chytrého, dokud se neposadíš nebo neodříkáš násobilku nebo mne nerozesměješ nějakým vtípkem, tak si tu láhev mlíčka nezasloužíš!"

Vy totiž to dítě nakrmíte z toho důvodu, že si jídlo zaslouží. Zaslouží si lásku, péči a spravedlivé jednání. Na to všechno má právo, protože je stejně jako vy, lidská bytost, součást vesmíru.

A vy si zasloužíte navlas totéž. Zasloužili jste si to hned po narození a zasluhujete si to i nyní. Příliš mnoho lidí žije v domnění, že když nejsou chytří, elegantní, hezcí a finančně ohodnocení jako lidé v jejich okolí, nemají na lásku a úctu právo.

Zasluhujete si lásku a úctu prostě jen proto, že jste.

Andrew Mathews - Buď šťastný

  • Naučit se mít v úctě a lásce sebe sama je ten nejdůležitější a také většinou nejtěžší krok, který musíme udělat, jestliže chceme být šťastní. Ve vztazích, které žijeme, se nám zrcadlí míra lásky, kterou máme ve svém srdci k sobě samému. Ano, znám ty námitky - něco o sebechvále a domýšlivosti... Ale je třeba dobře rozlišovat mezi sobectvím a zdravou sebedůvěrou.

Včera jsem byl chytrý, chtěl jsem změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.  ???


Strach

Takzvaně nižší tvorové nejsou psychickým strachem nijak spoutáni. Když je gazela napadena gepardem, zpanikaří a bojuje o život. Ale pokud není na blízku žádná šelma, gazela vede zjevně bezstarostný život.

My lidé však ve vnějším světě strašlivě trpíme; a naším utrpením jsou v podstatě jenom naše psychické problémy. Bojíme se neúspěchu, odmítnutí, stáří, nemoci a smrti. Pokud necháme mozek, aby nás takto využíval, budou nás tyto obavy pronásledovat celý život. Jakmile se se vlády ujmeme my, budeme bohatě odměněni.

Deepak Chopra, Rudolph Tanzi - Supermozek

  • Kdysi jsem si myslela, že můj strach je alibi, abych nemusela dělat věci, kterých se (kdo ví, proč vlastně) bojím. Pak jsem si někde přečetla, že strach je hřích. To mne naštvalo - určitě to napsal někdo, kdo žádný strach nikdy neměl :-). Ale taky mne to donutilo o strachu přemýšlet. Uvědomila jsem si, že se strachem (a nejen s ním) se dá pracovat. Tito dva autoři ve své knize dávají praktický návod, jak se krok za krokem učit řídit svou mysl. Díky novému vztahu ke své mysli a svému mozku můžeme změnit svůj život. Možná je to dobrá inspirace pro ty, kteří mají podrobné návody rádi.

Meditace

Je to legrační, protože když pořádám meditační pobyty, někdy se objeví lidé s televizními kamerami a pořizují záběry meditujících účastníků. Vypadá to, že každý sedí v naprostém klidu. Kdybyste však jim nad hlavami mohli spatřit bublinky s textem jejich myšlenek nebo cítit, co se s nimi děje, byli byste v naprostém šoku! Člověk vedle vás netuší, že znovu prožíváte strašidelnou příhodu z dětství do každičkého srdcervoucího detailu, nebo že se ocitáte v hluboké depresi, nebo že se vám před očima honí ty nejobscénnější představy. To, jak vypadáme a to, co se v nás právě děje, jsou často dvě zcela odlišné věci. Sedíme v buddhovské pozici a mohlo by se zdát, že zažíváme jen otevřenost a klid, ale nic nemůže být vzdálenějšího pravdě. Myslím však, že Buddha zažíval totéž, co my. V jeho případě, a stejně tak i v našem, neznamená meditace vždy jen sedět ve stavu absolutního klidu. Ve filmu "Malý Buddha" je scéna, kde jsou použity speciální efekty k dokreslení myriád emocí a pokušení, které se Buddhu snaží svést. Útočí toho na něj tolik - od fantastických žen přes příležitosti získat moc až k věcem, které nahánějí hrůzu, prostě všechno možné. Představa, že Buddha byl zcela netečný a v souvislosti s těmito útoky nezažíval žádné emoce, není pravdivá. Když Buddha dosáhl osvícení, naučil se být v klidu se všemi emocemi, které jím proudily.

Podobně jako Buddha můžete i vy poznat svou vlastní energii a být s ní v klidu. Se svou energií se důvěrně seznámíte, a ona vás přestane ovládat.

Pema Chöndrön - Jak meditovat

  • Meditace není vždy vstupenkou do světa ticha, klidu, krásných barev, andělských bytostí... Její podstatou je spíše naučit se zůstat v klidu a sami se sebou bez ohledu na to, co se děje kolem nás i v nás. Jde nám spíše o to, abychom poznali svou vlastní životní cestu a všechny její kvality.

Zázraky ve vztazích

Albert Einstein kdysi řekl: "Jsou dva způsoby, jak žít. Jeden, jako že nic není zázrak. Ten druhý, jako že vše je zázrak."

Jsem přesvědčen, že kdyby naše životy nebyly pokřiveny programováním, ...... celá planeta by zářila jako laser, protože by to byla planeta zaplněná láskou. Vytvořte si své vlastní světlo a sdílejte je se svým partnerem i s ostatními, aby se naše planeta rozjasnila laserovým světlem vzácných plynů, které vytvářejí každý den nebe na zemi.

Bruce H. Lipton - Líbánkový efekt

  • Šťastný vztah neznamená dokonalý vztah. Šťastný vztah neznamená, že jej tvoří dva dokonalí partneři. Znamená to ve vztahu znovu najít sebe a svůj život.